Panele szklane do kuchni: o czym należy pamiętać?

Dzięki kolejnym nowym propozycjom w zakresie wyposażenia wnętrz jakie pojawiają się na naszym rynku, mogą one wyglądać coraz bardziej olśniewająco, a co jeszcze ważniejsze, spełniać indywidualne oczekiwania swoich użytkowników. Do rozwiązań cieszących się w ostatnich latach szczególnym powodzeniem, należą niewątpliwie szklane panele, stosowane chętnie zwłaszcza w kuchniach i łazienkach, jakkolwiek ze znakomitym efektem można je wykorzystać także w innych pomieszczeniach.

Koniec szorowania fug nad blatem

Do pomieszczeń, których urządzanie stanowi znaczne wyzwanie, należy bez wątpienia kuchnia. W niej musimy się bowiem mierzyć z dużą ilością wytwarzanych nieustannie zanieczyszczeń. Jednocześnie bardzo ważne jest, by była ona od nich zupełnie wolna, a więc stwarzała bezpieczne sanitarnie i nie odbierające nam apetytu warunki do przygotowywania żywności. Nie trzeba być bardzo niezręcznym, żeby przy rozmaitych czynnościach pozostawiać w niej mnóstwo śladów do sprzątania. Różne rzeczy się w niej wylewają, pryskają, upadają, w dodatku w powietrzu jest duża ilość wilgoci i osiadającego wszędzie tłuszczu – zwłaszcza wówczas, gdy okap nie działa z właściwą wydajnością. Tworzy to świetne warunki do rozwoju bakterii, przede wszystkim w miejscach, które dokładnie wyczyścić jest niełatwo – a nie są to wyłącznie bardzo trudno dostępne zakamarki. Mogą to być bowiem np. fugi pomiędzy kafelkami na ścianie nad blatem. To jest właśnie miejsce, w którym panele szklane, takie, jak oferowane przez nas, odkąd tylko pojawiły się na rynku, instalowane są najczęściej. Jeśli tylko ich montaż jest prawidłowy i eliminuje szczeliny, niezależnie od rodzaju wykonywanych na blacie prac, wszystkie ich ślady, a także inne zanieczyszczenia, mogą zniknąć dzięki kilku ruchom ręki ze ścierką. Aby jednak zastosowanie takiego rozwiązania przyniosło nam pełną satysfakcję, trzeba pamiętać o kilku rzeczach.

Precyzja wykonania i jakość nadruku

Aby zamówiony przez nas panel szklany mógł spełniać swoje podstawowych zadania, a więc stanowić efektowny element wystroju, a także eliminować problem kłopotliwych szczelin, musi być dokładnie dopasowany do powierzchni ściany, jaka pozostała nam pomiędzy blatem a spodem wiszącej na niej szafki. Oznacza to konieczność wykonania precyzyjnego pomiaru uwzględniającego niewielki luz niezbędny do umieszczenia go w docelowym miejscu. Reszta zależy już firmy, która taki panel dla nas wykonuje. Wielkim plusem tego rozwiązania jest możliwość umieszczenie dowolnej grafiki lub zdjęcia. Byłoby więc szkoda, by jakikolwiek motyw, być może stanowiący jeden głównych atutów wystroju, szybko wyblaknął na skutek oddziaływania promieni słonecznych – a przecież dostępu naturalnego światła tak bardzo pożądamy w każdym pomieszczeniu, czy też zaczął się obkurczać. Jakkolwiek montaż nowego panelu nie wiąże się z taką ilością pracy i bałaganu jak płytek, to jednak warto uniknąć zastanawiania się, czy utrata jakości nadruku jest ku temu powodem. Powinien on ponadto sięgać do samego brzegu panelu, dzięki czemu wszystkie łączenia będą dobrze wyglądać. Jeśli producent daje na niego długą gwarancję, można rozważyć jego wybór. Kolejny ważny aspekt to odporność na wysokie temperatury, jako że gorące płyny nie są przecież w kuchni rzadkością. Wreszcie, samo szkło powinno charakteryzować się należytą jakością – zależy od tego zarówno trwałość, jak i dobry wygląd grafiki. Wszystkimi wymienionymi cechami charakteryzują się nasze wyroby. Jesteśmy więc spokojni o to, że spełnią one oczekiwania każdego z naszych Klientów. Zapraszamy.